Samostalni referent računovodstva

  • Kraljevo

Opis posla

  • Poznavanje pogonskog računovodstva (klasa 9)
  • Priprema i kompletira dokumentaciju za postupak daljeg evidentiranja u knjigovodstvu;
  • Vrši kontrolu dokumenata sa aspekta Zakona o PDV- u i aspekta odobravanja za plaćanje od strane zaposlenog koji je za to nadležan;
  • Priprema podatke za dokumente za evidentiranje promena;
  • Priprema i sprovodi kompenzacije;
  • Vrši knjiženja, uplate kupaca, plaćanja po fakturama;
  • Priprema dokumentaciju za usaglašavanje stanja sa kupcima odnosno sa dobavljačima;
  • Odgovoran je za usaglašavanje finansijskog stanja sa glavnom knjigom;
  • Evidentira promene (robne) po osnovu nivelacija, otpisa, manjka i slično;
  • Evidentira promene (finansijske) po osnovu nadoknade štete nastale usled manjka, otpisa i slično;
  • Evidentira promene vezane za osnovna sredstva i sitan inventar (povećanje vrednosti, preseljenje iz jednog u drugi objekat, otpis rashod i slično);
  • Priprema dokumentaciju potrebnu za popis osnovnih sredstava i sitnog inventara, saglasno uputstvu za vršenje popisa kao i dokumentacije za knjiženje za svođenje knjigovodstvenog na stvarno stanje;
  • Vrši sravnjivanje osnovnih sredstava i sitnog inventara nakon izvršenog popisa, obaveza prema dobavljačima i potraživanja od kupaca;
  • Sačinjava zapisnike sa dobavljačima i kupcima o izvršenom sravnjivanju stanja obaveza odnosno potraživanja;
  • Dostavljanje podataka vezanih za visinu primanja zaposlenih neophodnih za izradu potvrda;
  • Razvrstava fakture po datumu dospeća i vrsti obaveze;
  • Unosi fakture u sistem za elektronsko plaćanje;
  • Odgovoran je za realizaciju naloga za plaćanje;
  • Sačinjava izveštaj o stanju obaveza na dan, izveštaj o stanju potraživanja na dan i izveštaj o stanju na tekućim računima (dinarskim i deviznim);
  • Prati propise iz oblasti knjigovodstva i oblasti poreza;

Uslovi

  • Visoka stručna sprema (VI/VII stepen) ekonomskog usmerenja;
  • Potrebno radno iskustvo minimum 5 godina na istoj/sličnoj poziciji;
  • Iskustvo u računovodstvu u proizvodnoj kompaniji je prednost;
  • Poznavanje rada na računaru (MS Office paket), poželjno poznavanje rada u Microfost Dynamics Navision-u.

Nudimo Vam:

  • Rad u dinamičnom okruženju i mogućnost napredovanja;
  • Priliku za profesionalno usavršavanje;
  • Obuke prilagođene potrebama razvoja zaposlenih;
  • Beneficije koje kompanija pruža (psiholog, nutricionista).

or