Direktor finansija

  • Čačak

Opis posla

  • Potpisivanje kreditnog zahteva i dokumentacije koju dostavlja poslovnoj banci uz kreditni zahtev;
  • Koordinacija sa finansijskim organizacijama;
  • Kontrolisanje knjigovodstvenih i finansijskih izveštaja u smislu stanja finansijskih obaveza, likvidnosti, solventnosti i profitabilnosti poslovanja svih organizacionih jedinica firme, kao i zavisnih i povezanih pravnih lica;
  • Vršenje interne finansijske kontrole poslovanja svih organizacionih jedinica Društva;
  • Potpisivanje naloga za plaćanje i naloga za podizanje gotovine;
  • Izrada bilansa stanja, bilansa uspeha i izveštaja o tokovima gotovine (periodičnih i godišnjih);
  • Izrada projekcije bilansa stanja, bilansa uspeha i izveštaja o tokovima gotovine na osnovu podataka dobijenih od nadležnih organizacionih celina;
  • Izrada internih uputstava i pravilnika vezanih za finansije, a prema potrebi i ekonomskih elaborata;
  • Kontrola i praćenje dospeća obaveza prema bankama i drugim finansijskim institucijama;
  • Upravljanje finansijskim sredstvima u skladu s poslovnom politikom Društva;

Uslovi

  • VII stepen stručne spreme (ekonomska struka);
  • 5 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima;
  • Napredno znanje rada na računaru;
  • Napredno znanje engleskog jezika.

or